Doprava nad 50 € ZADARMO Blesková zásielka do hodiny Celé Slovensko do 48 hodín 2500 druhov vína
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť

Talianske vína máme ešte pár dní v kartónovej zľave. Pozrieť akciu

TOP vína z odrody Merlot

TOP vína z odrody Merlot

Merlot je modrá odroda, ktorá patrí k najpestovanejším odrodám vo Francúzsku, hlavne v Bordeaux na pravom brehu rieky Garonne. Celosvetovo jej patrí 7. miesto medzi najobľúbenejšími odrodami a je druhou najpestovanejšou modrou odrodou sveta. Okrem Francúzska sa pestuje aj v severnej a južnej Amerike, v Austrálii, na Novom Zélande, ale aj v Taliansku a Švajčiarsku. Vyberáme pre Vás najlepšie Merloty z nášho portfólia.


 

Merlot vznikol krížením odrôd Cabernet Franc a Magdeleine Noire des Charentes. Na Slovensku sa táto odroda taktiež pestuje, zatiaľ však nie je zapísaná v listine registrovaných odrôd. Vína z tejto odrody určite patria do modernej gastronómie.

V našom portfóliu sa oplatí ochutnať vína Le Puy - chateau s históriou viac než 400 rokov. Rodina Amoreau produkuje vo Francs jedni z najzaujímavejších vín. Biodynamický prístup a rarita Rose-Marie ružový Merlot. Z Talianska z oblasti Alto Adige ponúkame od vinárky Eleny Walch a jej dcér Selezione Merlot. Merlot tvorí časť vín tvz. Supertuscan /Tenuta San Guido, Solaia, Ornelaia, Tignanello/. Ak Vám vyhovuje skôr moderný štýl, určite ochutnajte Rutini Colección Merlot, Errazuriz Max Reserva Merlot alebo Villa Maria Private Bin Merlot-Cabernet.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.