Doprava nad 50 € ZADARMO Blesková zásielka do hodiny Celé Slovensko do 48 hodín 2500 druhov vína
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť

INFO: Blesková zásielka bude z dôvodu technickej údržby dostupná opäť v pondelok 26.10. od 9:00.

Teraz 15% zľava na Žitavské vinice. Použite kód: ZITAVSKE

Top vína odrody Tramín červený

Top vína odrody Tramín červený

Tramín červený ponúka komplexné suché aromatické vína s ovocno korenistým prejavom a niekedy až olejovou štruktúrou, najmä tie zo starších výsadieb. Svoju krásu prezentuje tiež v kategórii polosladkých a sladkých vín. 

Pozrite si náš TOP výber z odrody Tramín červený, ktorý predstavuje klenot vo viniciach.


 

Tramín červený je skvelým partnerom k teplej úprave Foei gras, k údeným rybám ako úhor, taktiež výborný k ázijskej kuchyni. V Alsasku sa podáva k pokrmom ako Flammekuchen/cibuľový koláč/, Choucroute /miestne klobásky s kyslou kapustou a zemiakmi/, k plneným zemiakovým knedlíkom s údeným mäsom a  kapustou alebo sladký Gewürztraminer k bábovke alebo perníku.

Tramín červený je aromatická biela muštová odroda a patrí k najstarších odrodám na svete. V Európe sa nachádza najmä vo FrancúzskuAlsasku, kde je druhou najčastejšie pestovanou  odrodou nielen vo viniciach Grand Cru hneď po Rieslingu. Označuje sa názvom Gewürztraminer. V oblasti Jura poznajú Tramín ako Savagnin. Vyskytuje sa taktiež v Taliansku, Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Maďarsku, Rumunsku, dokonca v Austrálii, na Novom Zélande a Kanade. Tramín červený sa pestuje aj na SlovenskuMorave, i keď v menšom počte ako kedysi. Je to na úkor vysadených novošľachtencov - Pálava, Devín, BreslavaHetera, ktoré majú vo svojom genofonde práve Tramín.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.