Doprava zadarmo nad 50 EUR 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade Viac ako 25 rokov na trhu
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Mouton Cadet

Mouton Cadet je populárnou značkou pre cenovo atraktívne vína z oblasti Bordeaux. Vznikla v prvej polovici 20.storočia ako reakcia na sériu komplikovaných ročníkov, ktoré sa nemohli predávať ako prvé víno. Otcom myšlienky bol Baron Philippe de Rothschild. Víno sa vyrába z hrozna, ktoré pochádza z celej oblasti Bordeaux.  V súčasnosti sa považuje za najúspešnejšiu  značku v oblasti. Celosvetovo sa predá približne 15 mil. fliaš ročne.

Bordeaux – ostatné : Budú zvlášť pri jednotlivých vínach - ako opis v Spine.

Languedoc od Someliera:

Languedoc patrí medzi najdynamickejšie regióny Francúzska. Oblasť s bohatou pôdnou rôznorodosťou prináša rok čo rok nové objavy. Široká paleta pôvodných ako aj  medzinárodných odrôd prispieva k štýlovej rozmanitosti. Takmer bezproblémové klimatické podmienky zjednodušujú profit vinárstiev, ktoré tak môžu investovať viac do ozdravenia vinohradov a ich marketingu. Languedoc-Roussillon je jedným z malého množstva vinohradníckych oblastí sveta s kvalitnými vínami vo všetkých štýloch – od šumivých po fortifikované. Najznámejšie apelácie sú: Corbières, Fitou, Minervois, St-Chinian, Rivesaltes a Banyuls.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.