Doprava nad 50 € ZADARMO Blesková zásielka do hodiny Celé Slovensko do 48 hodín 2500 druhov vína
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť

Bazový sirup Monin teraz výhodne + 2 poháre ako darček. Pozrieť set

Víno a ovocie

Víno a ovocie

Víno sa vyrába z hrozna čiže z ovocia. Okrem hroznového vína sa môžeme stretnúť s vínom vyrobeným z ryže alebo iného ovocia ako sú ríbezle, maliny, jahody, višne, slivky, čierna baza a dokonca i z broskyne. Ako si užiť víno v kombinácii s ovocím a jedlom?

Inšpirujte sa: Slovenské jedlá a slovenské vína, ako ich párovať?


 

 

V gastronómii sa stretávame so spojením jedla, ktorého súčasťou je aj ovocie. Aróma a chuť vína býva často postavená na ovocí, niektoré odrody hrozna sú viac aromatické. Podľa dominancie niektorých tónov vo víne, môžeme určiť odrodu – pre Rizling rýnsky je typická citrusovo jabĺčková vôňa, v Chardonnay dominuje tropické ovocie a oriešky, v Cabernet Sauvignon čierna ríbezľa a napríklad vo Frankovke kôstkové ovocie ako višne a slivky. 

Šumivé vína

Klasickým a najpopulárnejším aperitívom je šumivé víno alebo koktail pripravený na jeho báze . Niektorí ľudia si radi servírujú do šumivého vína ovocie ako sú jahody, brusnice alebo ananás. Určite však ovocie nepatrí do Champagne, skôr sa hodí k sladším a lacnejším variantom ako sú Prosecco, Cava alebo Sekt. Súčasťou jedálneho lístka viacerých reštaurácií sa stalo foie gras alebo paté s ovocným chutney a práve Champagne je rovnocenným partnerom k tomuto pokrmu. Barmani často používajú šumivé vína k príprave koktailov s ovocím. K najobľúbenejším určite patrí Bellini, Rossini a Mimosa.

 

Biele a ružové vína

V Španielsku sa v lete pije Sangria – nápoj pripravený z ovocia a vína, ktorý je osviežujúci. U nás sa ružové sladšie vína snúbia s ovocným šalátom. Určite si väčšina z vás pamätá na klasiku 90rokov, kedy sa v reštauráciách pripravoval kurací steak so zapečenou broskyňou alebo ananásom a plátkovým syrom.

K tejto úprave sa môžu podávať biele vína z odrôd ako Veltlínske červené skoré, Pesecká Leánka, Iršai Olivier alebo Müller Thurgau. Najmä v ázijskej kuchyni sa používa kombinácia mäsa a ovocia. Napríklad kuracie kari s ananásom, mangový šalát s krevetami, kačka na pomarančoch.

Tieto pokrmy si vyžadujú vína plnšie, aromatické a môžu mať i vyšší zvyškový cukor. Výbornou voľbou sú biele vína z Alsaska ako Pinot Gris alebo Gewürztraminer.

 

Červené vína

K divine alebo pernatej zverine ako jeleň, daniel, zajac, diviak, prepelička, perlička alebo holub šéfkuchári servírujú s ovocnou omáčkou z lesných plodov ako šípky, brusnice alebo višne.

V tomto prípade sú vhodnými partnermi plné červené vína Shiraz, Tannat, Amaronne della Valpolicella alebo Primitivo.

Prírodne sladké a fortifikované vína

Ovocie sa najčastejšie používa najmä pri dezertov.  K jablkovej štrúdli sa výborne hodia sladké vína z odrôd Rizling alebo Veltlínske zelené v kategórii hrozienkový alebo cibébový výber, taktiež ľadové alebo slamové.

K orechovému závinu si môžete dať sladké víno z oblasti Tokaj. Ak vám viac chutia čokoládové dezerty s horúcimi malinami alebo inými lesnými plodmi, určite poteší kombinácia s portským vínom alebo Sherry.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.