Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Blog na tému Villa Maria

Odísť z témy

Villa Maria získala 12 medailových ocenení

15. 03. 2019
Villa Maria

Povesť Villa Marie ako najuznávanejšieho a najspoľahlivejšieho vinárstva na Novom Zélande bola v tomto roku opäť potvrdená na Royal Easter Show Wine Awards, pričom vyhrala tri trofeje a 12 zlatých medailí v celom spektre odrôd. 

Čítať viac >

Villa Maria - TOP vinárstvo z Nového Zélandu

12. 06. 2018
Villa Maria
Vína z Nového Zélandu

Aký je príbeh najznámejšieho novozélandského vinárstva, ktoré produkuje skvelé vína?  Toto moderné vinárstvo s pokrokovým prístupom patrí medzi TOP 10 najviac obdivovaných vinárstiev na svete.

Začiatky vinárstva Villa Maria sa odohrali v roku 1961, kedy si 21-ročný George Fistonich prenajal od svojho otca asi päť akrov (cca 2 ha) v Mangere na predmestí Aucklandu. Na pestovanie viniča zvolil plochu jedného akra (asi 0,5 ha), nasledujúci rok zožal hrozno a vyrobil prvé víno pod hlavičkou Villa Maria Estate.

Čítať viac >

Ochutnávame Austráliu a Nový Zéland

28. 05. 2018
Villa Maria
Penfolds
Matua
Hardys
Soho

Hoci história vinohradníctva je u protinožcov podstatne kratšia ako u iných krajín, moderné postupy v kombinácii s priaznivými klimatickými podmienkami a prepracovaným zavlažovacím systémom priniesli v poslednej dobe množstvo skrytých pokladov, ktoré sa rozhodne oplatí objaviť.

Austrália je bezpochyby jednou z najvýznamnejších vinárskych krajín Nového sveta. Ako teda chutí?   

Čítať viac >

Villa Maria: klenot z Nového Zélandu

13. 06. 2017
Villa Maria

Spoznajte príbeh najznámejšieho novozélandského vinárstva, ktoré produkuje skvelé vína všetkých druhov. Moderné vinárstvo oprávnene zbiera najvyššie hodnotenie za produkty aj pokrokový prístup.
 

Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Odporúčané vína

Francúzsko
Výhodný balíček francúzskych vín
Vína z Francúzska
Južná Amerika
Balíček vín z Čile
Vína z Čile
Reya party balíček
Reya party balíček
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.