Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Na 16. Majstrovstvách sveta someliérov reprezentoval Slovensko náš someliér Rasťo Šuták

Na 16. Majstrovstvách sveta someliérov reprezentoval Slovensko náš someliér Rasťo Šuták

Víťazom 16. Majstrovstiev sveta someliérov v Antwerpách sa stal someliér Marc Almert z Nemecka. Na druhom mieste sa umiestnila Nina Hjgaard Jensen z Dánska a tretí bol Raimonds Tomsons z Lotyšska, ktorý bol aj Majstrom Európy a Afriky 2017.


O titul Majstra sveta someliérov bojovalo rekordných 66 someliérov zo 63 krajín.

 

Tento rok o titul Majstra sveta someliérov bojovalo rekordných 66 someliérov zo 63 krajín. Slovensko reprezentoval Rastislav Šuták, someliér spoločnosti Corner & Co. a WinePlanet.sk, ktorý sa umiestnil na výbornom 24. mieste. Je to najlepšie umiestnenie slovenského someliéra na Majstrovstvách sveta. 

Viac o akcii ASI Best World Sommelier 2019 na ich Facebooku.

Veľký úspech pre Slovensko

Rasťo: „Tieto majstrovstvá boli veľmi náročné. Ak to vezmem od začiatku, týchto majstrovstiev sa zúčastnilo 66 someliérov, čo je zatiaľ najvyšší počet v histórii majstrovstiev. Test v základnom kole mal 60 otázok a časový limit 60 minút, čiže na každú otázku jedna minúta. Ja som spokojný so svojim umiestnením, posunul som sa z 32. miesta, ktoré som obsadil na posledných Majstrovstvách sveta v Argentíne, na 24 miesto. Veľa dobrých someliérov, ktorých poznám, skončilo až v druhej 30tke.“

Rasťovi srdečne gratulujeme. Ak máte chuť Rasťa stretnúť a poradiť sa o dobrom víne, navštívte našu vínotéku WinePlanet v Bratislave. Rád vám osobne víno odporučí.

 

 

 
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.