Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Desatoro, ako sa netrápiť vianočnými nákupmi

Desatoro, ako sa netrápiť vianočnými nákupmi

Cez zimu sa treba zahriať. Nemusí to však byť len svetrom so sobom alebo teplými ponožkami. Spirit ambasador Michal Hajský pre vás vyberá top desať tekutých darčekov na Vianoce. 

Vo výbere nájdete z každého rožka troška - rum z Maurícia, whisky zo Chicaga, unikátny gin v krásnej fľaši, arménsku brandy, lahodnú ruskú vodku, kráľa koňakov, čílske Pisco, tequilu z Mexika, či vianočnú Nirvanu. 


 

Nekúpiš ponožky ale Blue Stamp!  

Autenticky blendovaný rum zo slnečného ostrova Maurícius. Je jedinečný svojou jemnou sladkastou chuťou s buketom orieškov v kombinácii so sušeným ovocím. Rum bol vytvorený v limitovanej edícii zrením v sudoch z Južnej Afriky, ktoré mu dodávajú arómy amerického dubu a sladký záver portského. Rum kúpite v našom eshope.

Letenka do Chicaga? Načo? Koval Millet - whisky čisto organická a ako jediná na svete vyrobená z prosa, produkovaná v prvej pálenici v Chicagu po roku 1800, po prohibícii.

Chuť má hravú, na hranici medzi slaným a sladkým. Sladkosť definuje vanilka, med, kvetinové tóny, podtrhnuté sladkým drievkom a ostrým klinčekom. Kúpite v našom eshope.

Miesto kapra, vo vani gin. Gin del Professore Madam - Unikátny gin, vyrábaný tradičným spôsobom – maceráciou vo vani. Recept pozná len Jerry Thomas Projec Speakeasy bar. Skladá sa výhradne z plodov zozbieraných v Taliansku.

Gin obsahuje 16 rôznych botanicals v kombinácií s borievkou a korením. Madame je gin s jemnými chuťami škorice, vanilky a divokej ruže. Ročne sa vyprodukuje menej ako 4 000 fliaš. Gin kúpite v našom eshope.

 

Parfum v obľúbenej mužskej veľkosti

Noy 15YO Arménske jedinečné kvalitné brandy vyrobené podľa najstarších arménskych tradícií. 15 rokov starené v dubových sudoch po "old brandy".

Brandy má čistú jantárovo-zlatú farbu a lahodnú, hlbokú chuť, v ktorej sú komplexné tóny sušeného ovocia, mandlí a vanilky. Bohatá, svetlá, ale hladká chuť s jemnou hĺbkou a suchým, mierne ovocným koncom. Brandy kúpite v našom eshope.

Chalúpka vodkou ku mne... Kremlin Awards. Veľmi jemná a lahodná ruská vodka s krištáľovo čistou farbou. Aróma sušeného ovocia, pšenice a korenia. Povráva sa, že jej "tajnou" ingredienciou sú ovsené vločky. Táto mimoriadna vodka sa po dlhé desaťročia vyrábala v obmedzenom množstve výlučne na základe objednávok priamo z Kremľa.

Neniesla žiadny oficiálny názov – volali ju iba „Protokolárna“ alebo jednoducho „Kremeľská“. O jej kvalite a čistote sa rozprávali legendy, no len málokto mal možnosť ochutnať ju. Dnes nesie názov KREMLIN AWARD a hoci jej nedostupnosť už patrí histórii, svojou príslovečnou kvalitou stále ostáva verná tradícii. Vodku kúpite v našom eshope.

 

Dar hodný kráľa.

ABK6 XO Renaissance. Cognac, kráľ spiritov. Rodinný podnik, ktorý bol založený v  90 tich rokoch, no s viac ako sto ročnou tradíciou. Tento producent koňaku, označuje svoje produkty ako Single Estate Cognac a  to z  toho dôvodu že na rozdiel od väčšiny výrobcov v  regióne, on vyrába všetko na vlastnom majetku a  z  vlastného hrozna.

Farba starého, tmavého mahagónu so zlatými odleskmi. Aróma plná vôní, dominuje sušené ovocie, orechy a tóny sladkého drievka typická pre takto staré koňaky. Rozvíja sa korenie a ovocných koláče. Chuť je plná a jemná, no zároveň elegantná, tóny pomarančovej kôry a fíg so záverom dubového dreva a korenia. Cognac kúpite v našom eshope.

 

Vianočný chill z Chile.

Lapostolle Pisco je tradičným čilským spiritom. Pisco je dvakrát destilovaný z hrozna druhu Alexandria a Rosado Muscat. Lapostolle je čírej farby. Má jemnú arómu citrusov, mandarínkovej kôry, zeleného ovocia a hrušky. Chuť je ľahko pikantná, s dotykom bylín a kvetovými tónmi. Pisco kúpite v našom eshope.

Jediné tolerované údené počas pôstnych sviatkov

Viejo Pancho Lopez. Krásne zaúdený mezcal je tradične pestovaný bez použitia hnojív a chemikálií, je to 100% prírodný nápoj získaný z Agave Espadín, posvätnej rastliny mesoamerickej kultúry, ktorá dáva mezcalu veľkú časť svojich mystických a magických vlastností (dokonca aj afrodiziacké vlastnosti).

Na druhej strane sa verilo, že pri pití mezcalu mohli ľudia komunikovať s bohmi. Jasná zlatistá farba a intenzívna aróma. Tradičná chuť mezcalu, ružového korenia s drevitými tónmi, získaná v dôsledku 6 mesačného starenia v dubových sudoch. Tento vzácny nektár sa pestuje a vyrába v štáte Oaxaca (Mexiko). Mezcal kúpite v našom eshope.

 

 

Máte brata?

La Cofradia tequila je odpoveď. Názov Cofradia je voľne preložiteľné ako únia, bratstvo, zastúpenie spoločného dobra. Agáve, ktoré spracúvajú, sa pestuje priamo na mieste na farmách s rozlohou 671 hektárov. Používajú tehlové pece na „pečenie“ ich tequily – čo je, samozrejme, o niečo pomalší, avšak o to kvalitnejší spôsob výroby.

Majú aj špeciálne jaskyne na starenie, aby zmrazili vlhkosť a teplotné výkyvy. Tento kvalitný nápoj vyplýva z tradícii Mexika - končiac fľaškovaním do špeciálnych porcelánových fliaš a fúkaného skla, zdieľajúc so svetom skutočnú chuť Mexika. Tequilu kúpite v našom eshope.

 

Najkrajším darčekom je pokoj.

Nirvana je kakaový likér zo Španielska, ktorý poteší každého svojou príjemnou vianočnou sladkosťou a privedie pocit pokoja a šťastia. Krištáľovo čistý kakaový likér filtrovaný cez aktívne uhlie, ktoré ho spravilo čírym. Chuť pravého kakaa nájdete v každej kvapke tohto likéru. Likér kúpite v našom eshope.

 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.